Logo
Zákaznícka linka:
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Fotovoltaika
  4. Prečo zvoliť fotovoltaiku?
  • Štítky blogu

Potrebujete poradiť?

Zákaznícka podpora
+421 901 743 210 (Po-Pia, 8-16 hod.)
09.06.2023
Fotovoltaika

Prečo zvoliť fotovoltaiku?

Existuje mnoho dôvodov prečo zvoliť fotovoltaiku. Od zníženia uhlíkovej stopy až po minimalizáciu vplyvu neustále sa zvyšujúcich nákladov na energiu. 

Prečítajte si viac o hlavných výhodách fotovoltaiky a dôvodoch, prečo je to vynikajúcou voľbou obnoviteľnej energie.

Zníženie nákladov za energie

Hlavným dôvodom, prečo sa ľudia rozhodnú pre solárny panel, je zníženie nákladov za energie. Kvalitne spravená fotovoltaika poskytuje energetickú nezávislosť a pomáha šetriť financie aj v časoch neustále sa zvyšujúcich cien.

Fotovoltaika od overených dodávateľov zabezpečí maximálnu efektívnosť. Energiu vám bude vyrábať skoro celý rok. Okrem toho si vďaka nej budete vedieť zrátať približné náklady na určitý čas dopredu. Získate tak predstavu o vašej spotrebe a o tom, ako správne rozdeliť rodinný rozpočet.

Zníženie uhlíkovej stopy

Solárna energia je jednou z tých najčistejších. Na rozdiel od iných zdrojov má Slnko podľa odborníkov produkovať slnečné lúče ešte niekoľko miliárd rokov. Práve preto sa nemusíme báť, že by sme ho v dohľadnej dobe vyčerpali. Nehovoriac o tom, že Slnko produkuje oveľa viac energie ako v súčasnosti spotrebuje celá populácia na Zemi.

Výroba energie pomocou fotovoltaických solárnych panelov je šetrná k prírode. Do životného prostredia neuvoľňuje škodlivé emisie, ktoré by mohli ohrozovať ovzdušie alebo živé organizmy. Ide tak o výborné a dlhodobo udržateľné riešenie.

Možnosť využívania aj mimo slnečných dní

Mnoho ľudí stále verí, že solárne panely dokážu vyrábať energiu len vtedy, keď na ne priamo dopadajú slnečné lúče. A síce je tento stav ideálny, nové technológie umožňujú produkovať energiu aj vtedy, keď je oblačno. Plusom je taktiež to, že na Slovensku sú pre fotovoltaiku veľmi dobré podmienky. Ide tak o skvelú voľbu pre každú domácnosť.

Dlhá životnosť

Kvalitné solárne systémy od overených dodávateľov sú investíciou na dlhé roky. Ich životnosť sa pohybuje v rozmedzí od 20 do 25 rokov. Práve preto na nich netreba zbytočne šetriť. Ak by ste tak urobili, mohlo by sa stať, že panely vám už po pár rokoch vypovedajú alebo budú potrebovať opravu, ktorá celkové náklady zvýši o stovky až tisíce eur.

Vyššie počiatočné náklady síce mnohých od fotovoltaiky odrádzajú, no je dôležité myslieť na to, koľko vám v priebehu nasledujúcich rokov ušetrí. Výsledná suma je v porovnaní s cenou elektriny alebo plynu omnoho výhodnejšia.

Nízke prevádzkové náklady

Veľkým plusom solárnych panelov je taktiež to, že ich údržba je minimálna. Ak by ste žili v prašnom prostredí, stačí ich len zopárkrát do roka vyčistiť. Iné nečistoty, ako napríklad listy zo stromov alebo sneh, by sa z nich mali vďaka správne zvolenému sklonu prirodzene zosunúť.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi